Kondenzációs kazán
A kondenzációs elven működő gázkazánok napjainkban a fűtéstechnika legfejlettebb termékei közé tartoznak. A fosszilis energiahordozókat felhasználó berendezések közül a legnagyobb mértékben hasznosítják a fűtőanyag energiatartalmát, a legkevésbé terhelik a környezetünket, ennek megfelelően működésük kiemelkedően gazdaságos és környezetbarát.
A kondenzációs kazánokkal a hagyományos jó minőségű gázkazánokhoz viszonyítva, éves szinten legalább 20% energiát lehet megtakarítani. A régebbi gázkazánokhoz, illetve konvektorokhoz viszonyítva az energia megtakarítás 30% vagy akár több is lehet.
Milyen előnyei vannak az időjárás követő szabályzásnak?
Fontos megjegyezni, hogy az időjárás követő szabályzás előnyeit leginkább a kondenzációs kazánok alkalmazása esetén tudjuk kihasználni.
Időjárás követő szabályzás használatával elérhetjük, hogy a rendszer folyamatosan a legalacsonyabb hőmérsékleten üzemeljen, biztosítva így az optimális működési feltételeket és a lehető legnagyobb energia megtakarítást, ugyanis a kondenzációs készülékek – működési elvükből adódóan - részterhelésen és alacsony fűtési hőmérsékleten magasabb hatásfokkal üzemelnek.
Szolár rendszer
Magyarország jó földrajzi fekvéssel rendelkezik ahhoz, hogy gazdaságosan képes legyen hasznosítani a napenergiát. A napsütéses órák száma megközelítőleg évi 2100 óra, a vízszintes felületre érkező napsugárzás hőmennyisége ~1300 kWh/m2 év. A napsugárzás csúcsértéke nyáron, a déli órákban, derült, tiszta égbolt esetén eléri, esetenként meghaladja az 1000 W/m2 értéket.
Az ország egyes területei között a napsugárzás szempontjából nincsenek jelentős eltérések. A legnaposabb rész az ország középső, déli része, a legkevesebb a napsütés az északi és nyugati részen. Az eltérés az egyes országrészek között 10% alatti.