Ekkor jött a gondolat, hogy a régmúlt gépészeti darabjait megőrizzük az utókornak
A felajánlások jó része kivitelező/viszonteladó partnereinktől és kollégáinktól érkezett. Emellett egyre több darab került be ún. saját beszerzés formájában internetes vásárlásokból, a szegedi szakiskolával közreműködve más régiókból, sőt még külföldről is.
Csatlakozás a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozathoz
A Múzeumok Éjszakája a közgyűjtemények, a művészetek, a kultúra ünnepe szerte a világon. Eredetét a szentpétervári „fehér éjszakákhoz” és az újraegyesített Berlin 1997-es, zárórán túli múzeumi nyitva tartásához egyaránt kötik.
Hódító útjára Franciaországból indult, 1999-ben ingyenesen tárták ki kapuikat a múzeumok. A siker megállíthatatlanul haladt az útján. 2002-ben Budapest, majd 2006-ban Kecskemét is csatlakozott (a Bozsó Gyűjtemény, a Cifra Palota és a Nemzetközi Kerámia Stúdió összefogásával).
A helyszínek többsége 18:00 és 24:00 óra között volt látogatható. A hiros.hu-n megjelent cikk szerint „pár óra alatt több ezren látogatták meg a Múzeumok Éjszakájához csatlakozó intézményeket.” Kecskeméti szakáruházunkban a múlt gépészeti csodáit fedezhették fel a látogatók. Gyűjteményünk régi időket idézett. Meghökkentő, sokszor ámulatba ejtő kidolgozottságú épületgépészeti tárgyakkal, közel 100 év szerszámaival, könyvekkel, írásos dokumentumokkal, melyek mind-mind a szakmai múltat őrzik a jövő nemzedékének.
Igazodva a 2025-ös év tematikájához, mely a Jókai 200 emlékév volt, múzeu-munkban is megjelent egy kitekintés a Jókai Mór korát jellemző 19. századi vízellátásra, fűtésre és higiéniai megoldásokra. Az irodalmi ismereteket kiegészítve így már a kor azon épületgépészeti vívmányaival is megismerkedhettek az érdeklődők, melyek abban az időszakban a közműveket és az emberek mindennapi életét alapjaiban változtatták meg.
Jókai 200 emlékév >>>
Interaktív logikai játékok, óriás társas, építőjáték, keresztrejtvény, színezők - minden, ami a szórakozáshoz kell. Gondolva ezzel kicsikre és nagyokra egy (hosszabb/rövidebb) szusszanás erejéig.
Köszönjük az együtt töltött időt mindazoknak, akik ellátogattak hozzánk!
Kovács Ferenc életútja a gepeszmuzeum.hu oldalán >>>